Sprawdzamy swój adres IP

Powszechny dostęp do internetu sprawił, że mnóstwo osób zyskuje przekonanie o możliwym anonimowym poruszaniu się w nim. Tym samym często ośmiela to ich i decydują się na różne działania w tym medium. Warto tu dodać, że przeświadczenie to jest błędne i tym samym łatwo ich wykryć. Należy sobie bowiem uzmysłowić, że surfując po sieci mamy do swojego urządzenia przypisany adres IP. To właśnie za jego sprawą da się stosunkowo prosto ustalić lokalizację danej stacji roboczej. Stąd też mówiąc pokaż moje ip, a powiem ci kim jesteś, nie przesadzamy ani trochę. Tym samym w niniejszym tekście pochylimy się nieco nad tematyką adresu IP i jego sprawdzania.

Co to jest adres IP?

Jak to już zostało wspomniane każde urządzenie, łącząc się z internetem, ma przypisany przez swojego providera internetowego konkretny adres IP. Provider to nic innego jak firma, która dostarcza nam usługi internetowe. Sam adres IP jest ciągiem cyfr, które w zależności od konfiguracji sieci mogą być nadane całej sieci komputerowej lub tylko danemu urządzeniu. Warto również podkreślić fakt, że adres IP może ulec zmianie w czasie lub też przypisany na stałe.

Pokaż moje ip – sprawdzamy jak sprawdzić adres IP

W dzisiejszych czasach nie potrzeba jakiejś specjalistycznej wiedzy, aby tego dokonać. W zasadzie istnieje szereg narzędzi w tym również online, które automatycznie go nam wskazują. Tym samym najłatwiej ową czynność będzie można wykonać z poziomu przeglądarki. Wystarczy zatem wstukać w okno wyszukiwarki stosowną frazę. I już po kilku chwilach naszym oczom ukaże się szereg stron www, gdzie da się sprawdzić nasz adres IP. Mamy tam z reguły podany adres IP, system, jaki używamy, przeglądarkę, a także kraj, z jakiego łączymy się z siecią.

Słowem podsumowania

Jak zatem widać po lekturze tego tekstu przekonanie się, jaki mamy adres IP, nie jest dziś czymś wysoce skomplikowanym. Tym samym może tego dokonać prawie każdy na własną rękę. To sprawia zatem fakt, że obecnie zwykły użytkownik sieci nie jest już anonimowy. Pamiętajmy o tym.