Pieniądze i status społeczny.

Nadmierne przejmowanie się opinią innych ludzi na nasz temat bardzo często prowadzi do tego, że chcemy wyróżniać się czymś w bardzo charakterystyczny sposób. Wielu osobom wydaje się, że pieniądze to jedyny sposób na szczęśliwe życie. W pewnym sensie jest to oczywiście prawda, ponieważ życie bez pieniędzy nie byłoby możliwe.

 

Za coś przecież trzeba kupić sobie jedzenie, odzież i opłacić rachunki. Istnieje wiele dowodów, które dostarczają bogate osoby, a które przeczą temu, że pieniądze są najważniejsze. Wiele światowej sławy osobistości ma ogromne pieniądze zgromadzone na koncie, ale nie mają za to innych rzeczy, które chcieliby mieć. Status społeczny w pewnym sensie jest nam narzucany już od momentu narodzin. W miejscu, warunkach, w których się rodzimy bardzo często stwarzane są nam perspektywy. Perspektywy te określają to kim jesteśmy oraz na co możemy sobie pozwolić.

 

Awans społeczny odbywa się najczęściej w takich przypadkach, gdy stajemy się osobami, które z dnia na dzień stają się osobami poważania publicznego, społecznego. Idealny przykład takiego właśnie awansu społecznego można zaobserwować u polityków, gwiazd i innych osobistości. Z dnia na dzień stają się oni kimś, kto uważany jest za kogoś wyróżniającego się w społeczeństwie. Status społeczny bardzo często otwiera nam drzwi do różnych dziedzin w życiu. Będąc bardzo zamożną osobą można kupić sobie np. wymarzony samochód lub najlepsze miejsce na pokładzie samolotu. Niektóre zawody, prace otwarte są tylko dla niektórych osób właśnie ze względy na awans społeczny.