Jak wykonać prezentację multimedialną, którą zachwycisz wszystkich?

Prawdopodobnie czytasz ten tekst, ponieważ chcesz się dowidzieć jak wykonać prezentację multimedialną, którą wszystkich zachwycisz. Być może zlecił Ci jej wykonanie szef, albo zadał nauczyciel. I oczywistym jest, że chesz wykonać ją jak najlepiej. Dlatego w tym tekście przedstawię kilka wskazówek, dzięki którym twoje prezentacje zyskają na wartości.

 

Po pierwsze, postaw się w sytuacji swoich słuchaczy. Dokładnie przemyśl co chcieliby usłyszeć, jak im te treści, które chcesz przekazać, przedstawić w atrakcyjny sposób. Nie możesz ich tam zanudzić, ponieważ przedstawiając ludziom zbyt wiele niepotrzebnych treści nie skupiają się oni na tych naprawdę ważnych. Tak więc musisz po prostu zaciekawić zebranych na twojej prezentacji ludzi tematem, który przedstawiasz, nie powodując zbędnego przedłużania i zasypywania nieistotnymi informacjami. Po drugie – forma graficzna. Dobra, nie każdy jest mistrzem w grafice komputerowej, ale nie oto chodzi. Ludzie przyszli na prezentację, nie referat.

 

Zresztą jest nawet powiedzenie: “jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słów”. I coś w tym jest. To właśnie za jego pośrednictwem możesz przekazać część informacji, bardziej je rozwinąć. Zresztą, kolorowe zdjęcia i obrazki przyciągają uwagę, co na pewno bardziej zainteresuje słuchaczy tematem, który przedstawiasz. I ostatnia rada: po prostu bądź sobą. Nikt nie ma zamiaru słuchać nadętego “profesorka”, który tylko gada i gada. Stwórz miejsce na dyskusję, czasami zażartuj; po prostu pozwól zebranym na prezentacji osobom czuć się komfortowo. Oczywiście wszystko z umiarem i w granicach dobrego smaku.