Najważniejsze elementy stylu casualowego

Styl casual, jak pewnie wiesz, to styl codzienny, plasuje się na pograniczu sportowej elegancji i nieformalnego ubioru.

Kiedy ubierać się w stylu casualowym?

Styl casualowy sprawdzi się podczas spaceru z psem, wyjścia do sklepu, do parku czy zoo. Nada się także jako strój do pracy, w której obowiązuje luźniejszy dress code. Mimo że jest to styl codzienny i bardziej sportowy, nie składa się z T-shirtów ze śmiesznymi nadrukami. Nie należy go też utożsamiać z niechlujstwem czy niedoubraniem, czyli sytuacją, w której jesteśmy ubrani poniżej rangi, której oczekuje się w danej sytuacji.

Styl casualowy damski – co nosić?

Po pierwsze: marynarka

Może być krój typu boyfriend blazer, dwu lub jednorzędowa, ważne jednak, by była wykonana z materiału, który sprawdzi się na co dzień.

Po drugie: płaszcz lub kurtka

Jako codzienny jesienno-wiosenny płaszcz sprawdzi się trench, można też wybrać mniej elegancką kurtkę, na zimniejsze dni nada się np. bosmanka.

Po trzecie: koszula

Koszula w stylu casualowym jest wykonana z miękkiego materiału, zazwyczaj lejącego się. Może występować w każdym kolorze, obowiązuje także dowolność wzorów. Ważne tylko, by wzory i kolory ładnie się ze sobą komponowały. Casual także nie lubi gryzących się kolorów. Tutaj wszystko zależy od naszego wyczucia.

Po czwarte: T-shirt

Koszulka tego typu świetnie sprawdzi się jako top pod marynarkę. Jest to podstawa stylu casual, która umożliwia stworzenie wielu świetnych stylizacji. Na początek oczywiście najlepiej kupić dobre koszulki z bawełny w kolorze czarnym, białym, granatowym oraz cielistym. Należy pamiętać o tym, aby nie opinały zbytnio.

Po piąte: dżinsy

Jest to absolutna klasyka stylu casual. Tutaj mamy do wyboru: rurki, boyfriendy, dzwony lub mom jeans. Kolory dowolne, jednakże ważne jest, by spełniały wymogi elegancji i nadawały się do pracy. Dlatego należy unikać podartych dżinsów.

Po szóste: ramoneska

Ostatnia propozycja, to okrycie w bardziej drapieżnym wydaniu. Klasyczna, czarna, skórzana ramoneska, która będzie odpowiednia zarówno do pracy, np. w zawodach artystycznych, jak i na wieczorne wyjście na drinka.
Styl casualowy daje możliwość stworzenia wielu stylizacji, które będą eleganckie i wygodne. Posługiwanie się klasykami w stroju sprawi, że nawet wyjście do sklepu będzie przyjemnością.