Jak ona to zrobiła?

Sukces to umiejętne odkrycie i wykorzystywanie swoich talentów i zdolności. Aby go osiągnąć musisz ciężko pracować i być konsekwentnym. Więc, co stoi za kobietami które osiągają sukces? Odpowiedź jest zaskakująco prosta…

Pracuj ciężko, ale też mądrze

W pierwszej kolejności naucz się delegować zadania, których nie musisz osobiście wykonać. Zyskasz w ten sposób czas, wolny umysł i nie przemęczysz się niepotrzebnie. Drugą ważną umiejętnością jest planowanie. Dzięki solidnemu planowi unikniesz prokrastynacji i będziesz czuła się zobowiązana wobec samej siebie żeby trzymać się tego co sobie postanowiłaś. Po trzecie, rób przerwy! Tylko w tym czasie nie scrolluj niepotrzebnie facebooka. Zamiast tego wyjdź na spacer, zjedz coś pożywnego, pomedytuj, lub spotkaj się na szybką kawę z przyjaciółką. Po czwarte, ucz się od innych i korzystaj z gotowych pomysłów. Jeżeli jakiś schemat doskonale działa, to z niego korzystaj. Nie musisz na siłę wymyślać innowacji (chyba, że tym właśnie się zajmujesz). Jednak musisz zrozumieć, że jeżeli ktoś, kiedyś rozwiązał twój problem, to nie ma nic złego w tym, że skorzystasz z jego mądrości. Zyskasz w ten sposób czas na inne zadania.

Kropla drąży skałę

Bycie konsekwentnym, wytrwałym i cierpliwym to cechy bardzo wartościowe w dzisiejszym świecie. Wszystko dąży do tego, żeby było szybciej i łatwiej. Dlatego sukcesywne dążenie do celu, powtarzanie drobnych czynności każdego dnia są cennymi umiejętnościami, które mogę wynieść na wyżyny w każdej dziedzinie życia. Wytrwałość jest cechą nabytą, co oznacza, że możemy ją rozwijać, wzmacniać i doskonalić poprzez ćwiczenia i tak zwany ,,trening mentalny”. Jest to element naszego własnego kapitału i warto poświęcić czas by w niego inwestować.

Mądry człowiek uczy się całe życie

Ważne, żeby nie osiąść na laurach. Chęć dalszego rozwoju, pogłębiania wiedzy, nabywania nowych umiejętności, poszerzania horyzontów musi się w nas zakorzenić. Świat gna nieustannie do przodu. Pojawiają się nowe technologie, nowe produkty, nowe schematy i rozwiązania. Dlatego nie możemy stać w miejscu, bo kto stoi ten się cofa. Pamiętaj, że zawsze możesz nauczyć się czegoś nowego.