Jak poradzić sobie z utratą pracy

Kiedy dowiadujemy się, że umowa o pracę nie będzie z nami przedłużona lub tracimy pracę w nagły sposób, zdarza się, że popadamy w rozpacz. Depresja po utracie pracy jest tym większa, im bardziej niespodziewanie straciliśmy źródło dochodu. Jak poradzić sobie z utratą pracy i gdzie szukać ewentualnej pomocy?

 

Idealnie jest kiedy oprócz etatowego zajęcia, mamy dodatkowe źródło dochodu. Wówczas odpowiedź na pytanie, jak poradzić sobie z utratą pracy jest prostsza. Kiedy pieniądze płyną z kilku niezależnych od siebie zajęć, depresja po utracie pracy etatowej nie musi mieć w ogóle miejsca.
Gorszą formę psychiczną możemy odczuć na własnej skórze, gdy tracimy jedyne źródło i mamy na utrzymaniu rodzinę. Wówczas depresja po utracie pracy, może być tak silna, że będziemy potrzebowali pomocy specjalisty. Zanim jednak psycholog lub psychiatra pomogą nam rozwiązać kwestię tego, jak poradzić sobie z utratą pracy, możemy spróbować poszukać innego zajęcia.

 

W obecnej dobie internet daje nam ogromne możliwości. Powinniśmy się zastanowić, czy nie możemy naszych usług lub umiejętności przekuć na realną gotówkę, przy pomocy sieci. Korepetycje on-line, pisanie tekstów na zlecenie, czy prowadzenie bloga, mogą być początkiem zarabiania dzięki pasji.
Kiedy zastanawiamy się, jak poradzić sobie z utratą pracy oraz nie dać się depresji, pamiętajmy, że możemy zwrócić się o pomoc do państwa. Zasiłek dla bezrobotnych lub dodatki mieszkaniowe pomogą nam przetrwać trudności.
Depresja po utracie pracy, może mieć fatalne następstwa. Targnięcie się na własne życie jest jednym z najtragiczniejszych skutków. Dlatego nie bójmy się prosić o pomoc rodzinę, przyjaciół lub skorzystać z pomocy psychologów i psychiatrów.