Praca kelnerki

Najpopularniejszą formą zarobkowania wśród osób, które studiują zaocznie jest zatrudnienie w restauracji. Lokale gastronomiczne pozwalają na dosyć duże zarobki, szczególnie, gdy mają dobrą renomę. Praca w restauracji nie wymaga zazwyczaj doświadczenia. Liczą się chęci, miła aparycja i kultura osobista.

 

Praca kelnerki jest wymagająca, mimo iż nie zawsze trzeba mieć kierunkowe wykształcenie. Profesja ta wiąże się z ciągłym staniem oraz chodzeniem. Osoby nieprzyzwyczajone do takiego wysiłku mogą nie poradzić sobie z zadaniem, jakim jest praca w restauracji. Zmęczenie odbija się na zdrowiu i nawet młoda osoba może mieć problemy z kręgosłupem czy rwą kulszową.
Kiedy zależy nam na szczególnie wysokich zarobkach, powinniśmy zdecydować się na pracę w prestiżowym lokalu. Praca w restauracji może być opłacalna, kiedy zamożni klienci zostawiają napiwki. Aby dostawać napiwki, nie wystarczy jedynie podawać dania i napoje. Wyczucie nastroju klienta, rozmowa z nim czy kompetencja, będą atutem. Praca kelnerki wymaga empatii, taktu i wyczucia sytuacji. Nie ma nic gorszego niż nachalny kelner czy uciążliwa kelnerka.

 

Praca w restauracji nie jest dla nieśmiałych osób. Wrażliwe i spokojne jednostki nie odnajdą się w tym fachu. Praca kelnerki wiąże się ze stresem, często trzeba działać pod presją czasu lub wysłuchiwać niemiłych uwag gości lub współpracowników.
Niemniej jednak renomowany lokal i zadowalająca wypłata są rekompensatą za trudy zajęcia jakim jest praca kelnerki. Zajęcie to pozwoli na opłacenie stancji i utrzymanie się na studiach.