Praca w domu opieki

Wiele osób decyduje się na wybór szkoły policealnej. Ostatnimi czasy coraz większym wzięciem cieszy się kierunek o nazwie opiekun medyczny. Praca opiekuna medycznego nie jest łatwa, ale może być dobrze opłacana.
Praca w domu opieki w Polsce, w państwowej placówce nie przyniesie nam kokosów.

 

Podobnie jak inne zawody medyczne nie wymagające wąskiej specjalizacji, opiekun medyczny może liczyć na najniższą krajową lub nieco ponad tą kwotę.
Kiedy chcielibyśmy utrzymywać się z tytułu takiego zajęcia, powinniśmy poszukać zatrudnienia w domu prywatnym. Praca w domu opieki może polegać na pełnieniu dwunastogodzinnych dyżurów. Natomiast praca opiekuna medycznego w domu seniora może wiązać się z przebywanie non stop u chorego. Zdarza się, że osoba wymagająca opieki ma dwóch opiekunów, którzy wymieniają się co dwa tygodnie. Czasami jeden opiekun jest przyjmowany w godzinach dziennych, inny zaś dyżuruje tylko nocami.

 

Praca w domu opieki za granicą może być również opłacalna. W tym wypadku powinniśmy znać język kraju, w którym mamy pracować.
Opiekun medyczny to bardzo ciężka profesja. Praca opiekuna medycznego oznacza styczność z ludzkimi wydzielinami, opiekun może być też świadkiem śmierci podopiecznego. Praca w domu opieki sprawia, że zawsze możemy liczyć na pozostały personel. Zatrudnienie w domu prywatnym nie daje nam takiej możliwości. Jesteśmy wówczas zdani na siebie i własne umiejętności.