Dobra opiekunka do dzieci

Współczesne mamy są bardziej aktywne zawodowo niż ich poprzedniczki z minionych epok. Kobiety, które pracują zarobkowo i mają małe dzieci, muszą zapewnić maluchom odpowiednią opiekę. Dobra niania jest na wagę złota, kiedy mama musi iść do pracy.

Opiekunka dziecięca jest zawodem, który wykonuje coraz więcej pań. Wiele kobiet pracuje w tzw. szarej strefie, traktując profesję jaką jest opiekunka do dzieci jako krótkotrwałą pracę zarobkową.
Doświadczona opiekunka dziecięca powinna posiadać referencje lub kierunkowe wykształcenie. Dobra niania może mieć kurs pierwszej pomocy. Powinna też znać się, przynajmniej ogólnie na psychologii dziecięcej.
Najważniejszym pytaniem jakie powinniśmy sobie zadać przy wyborze pani do opieki nad maluchami, jest to, czego oczekujemy od niani.

Jeżeli zależy nam by pociecha miała kogoś w rodzaju babci, postawmy na starszą osobę. Taka opiekunka dziecięca będzie idealna dla kilkulatków, niemających kontaktów z biologicznymi dziadkami.
Młoda opiekunka do dzieci, która jest studentką psychologii, może pasować rodzicom, nastawionym na wszechstronny rozwój dziecka. Młoda osoba może mieć wiedzę, często brakuje jej niestety cierpliwości i doświadczenia życiowego.
Dobra niania nie ma nałogów, jest punktualna i uczciwa. Opiekunka do dzieci musi przestrzegać reguł panujących w domu pracodawcy i wdrożyć preferowany przez rodziców model wychowawczy. Opiekunka dziecięca, która ma referencje i posiada wszystkie wymienione cechy, ma szansę na szybkie znalezienie pracy i utrzymanie jej przez długi czas.