Jak odnieść sukces w pracy

Wiele osób czuje rozżalenie, kiedy awans dostaje kolega z pracy. Uważamy, że jesteśmy inteligentniejsi, pracowitsi oraz mamy większe kompetencje, dlatego to nam należy się zajęcie wysokiego stanowiska. W tym wypadku szukamy rad i podpowiedzi jak osiągnąć zawodowy sukces.

Najlepsze rezultaty w kreowaniu własnej kariery odnoszą osoby samotne. Nieważne jak bardzo poprawność polityczna próbuje zakłamywać rzeczywistość, twierdząc, że matki małych dzieci mogą pogodzić sukces zawodowy z rodziną, single zawsze są górą. Owszem, jeśli kobieta wie jak odnieść sukces w pracy, wie też, że dzieci będą wychowywane przez nianię lub babcię i z pełną świadomością godzi się na to. Spektakularny sukces wymaga poświęceń. I nie ma innej drogi.
Osobowość jest kolejnym elementem bez którego kariera nie rozkwitnie. Nie wystarczy cały swój wolny czas poświęcić na pracę, należy też pracować nad byciem liderem. Jeżeli nie wiemy jak osiągnąć zawodowy sukces, powinniśmy przyjrzeć się sobie i dążyć do eliminacji niepożądanych cech. Zbytnia ugodowość, wąskie spojrzenie na temat lub nieumiejętność rozwiązywania konfliktów nie przybliżą nas do wygranej.

Pracowitość, całkowite oddanie się karierze oraz osobowość lidera prawie zawsze gwarantują intratne stanowisko i duże zarobki. Zanim jednak pomyślimy o tym jak odnieść sukces w pracy, zastanówmy się czy takie życie nie wykończy nas. Jeśli mamy inne priorytety, cenimy rodzinę oraz mamy własne hobby, które nie ma związku z pracą, lepiej jest nie pchać się na szczyt. Określenie tego co jest dla nas najważniejsze, pomoże odpowiedzieć na pytanie jak osiągnąć zawodowy sukces. Gdy nie mamy kontaktu z własnym ja i nie znamy własnych potrzeb, które nie mają nic wspólnego z oczekiwaniami innych, czeka nas nie tylko wypalenie zawodowe. Depresja, nałogi, rozpad relacji oraz poczucie wyobcowania, a nawet próby targnięcia się na własne życie są kosztem, jakie poniesie ktoś kogo przerośnie zajmowanie wysokiego stanowiska.