Jak być optymistą

Uśmiechnięci ludzie są postrzegani jako sympatyczni i otwarci. Pogodne usposobienie pomaga w codziennych obowiązkach zarówno w domu jak i w pracy. Pozytywne podejście do życia można osiągnąć stosując kilka prostych zasad. Jak być optymistą i zachować przy tym zdrowy rozsądek?

 

Optymiści są uprzejmi dla innych osób. Ustępują miejsce w tramwaju lub autobusie. Przepuszczają innych w kolejce i mówią,,Dzień dobry” sąsiadom. Jeśli chcemy aby pozytywne podejście do życia stało się naszą rutyną, ćwiczmy te umiejętności.
Kiedy zadajemy sobie pytanie jak być optymistą, powinniśmy pomyśleć o określeniu celów. Krótkoterminowe cele, jeśli się uda nam je osiągnąć, pomogą uwierzyć w siebie. Pewność siebie przekłada się z kolei na poziom zadowolenia.
Czasami zdarza się, że optymiści wpadają w pułapkę zakłamywania rzeczywistości. Zbytni optymizm nie jest pożądany i ma nie jest to opłacalne pozytywne podejście do życia Pewne problemy i tragedie losowe mogą sprawić, że będziemy smutni lub przygnębieni. Jest to normalny stan rzeczy. Śmierć bliskiej osoby i choroby nie nastrajają optymistycznie. Jeśli myślimy, o tym jak być optymistą musimy się pogodzić z tym, że życie jest nieprzewidywalne. Myślenie, że zawsze wszystko cudownie się ułoży jest naiwne i dziecinne.

 

Zdrowy optymizm pomaga przezwyciężyć smutki dnia codziennego. Pozytywne podejście do życia pozwala docenić własne osiągnięcia oraz cieszyć się z tego co się posiada. Gdy mamy świadomość tego, że nie wszystko da się przewidzieć, a mimo to cechuje nas pogodny nastrój, wówczas to inni powinni się uczyć od nas jak być optymistą. Dobre samopoczucie przyciągnie do nas pozytywnych ludzi oraz korzystne sytuacje, które nie miałyby szansy zaistnieć, gdybyśmy byli ponurymi pesymistami.